Навчання - An Overview
Навчання - An Overview
Blog Article
До загальних форм М.Н.Скаткін відносить індивідуальну, парну, групову та колективну.
Український дидакт А. Алексюк класифікував цю групу названих іншими авторами методів за джерелом знань: словесні, наочні та практичні, об'єднавши їх за відповідними формами та визначивши чотири рівні їх застосування:
зміст контролю за різними видами навчальної діяльності;
заохочення та покарання в навчанні: оцінка учня за успіхи, усне схвалення та осуд педагога. Внутрішній закон кожного педагога - не користуватись антипедагогічними прийомами: виведення з уроку, виставлення негативної оцінки за поведінку, фізичне покарання тощо.
Письмові та комбіновані (усно-письмові) екзамени, диференційовані заліки, лабораторні звіти, поточний та модульний контроль, курсові проекти та роботи, розрахунково-графічні роботи, підготовка наочних презентацій, підготовка індивідуальних завдань, рефератів, звіти з практики, державний іспит, тестування.
Олена Бочкарьова Академічна директорка освітнього центру «Грейд»
Покарання: передбачає застосування неприємних наслідків у відповідь на небажану поведінку, щоб зменшити ймовірність повторення такої поведінки в майбутньому.
аналіз проведеної дії і перевірка правильності вирішення проблеми.
Такий підхід заохочує студентів створювати власні знання, активно залучаючись до процесу навчання.
Проблемне навчання: передбачає подання студентам складних реальних проблем, які вимагають від них застосування знань із багатьох дисциплін Навчання для пошуку рішення.
на дослідному рівні словесна форма набуває характеру словесно-дослідницького методу.
саморозвитку та самоосвіти, пов'язані з потребою та готовністю постійно навчатися як у професійному відношенні, так і в особистому та суспільному житті;
на евристичному, або пошуковому, рівні словесна форма набуває характеру словесно-евристичного методу;
Мотивація: може бути як внутрішньою (наприклад, особистий інтерес чи цікавість), так і зовнішньою (наприклад, нагороди чи оцінки) і може значно вплинути на залученість і наполегливість учня в процесі навчання.